page contents
بلاگنگارش دانشگاهی

معرفی و مقایسه ابزارهای بازنویسی متن انگلیسی

آیا به دنبال بهترین ابزارهای بازنویسی متن انگلیسی (Paraphrasing)، نرم افزار و وب سایت های به روز 2022 هستید؟ پس جای درستی آمده اید.

آیا به دنبال بهترین ابزارهای بازنویسی متن انگلیسی (Paraphrasing)، نرم‌افزار و وب‌سایت‌های به روز 2022 هستید؟ پس جای درستی آمده‌اید.

فرقی ندارد که مقاله علمی یا گزارش می‌نویسید یا نوعی از محتوای نوشته شده را بازنویسی می­‌کنید، این مهم است که نتایج منحصر بفرد و جامعی را ارائه دهید. تنها به این ترتیب، بابت سرقت از آثار دیگران مجازات نخواهید شد.

مهم نیست که چقدر در نوشتن خود خوب عمل می­‌کنید، این احتمال وجود دارد که محتوای کپی‌شده در هرجایی از متن شما یافت شود.

هزاران ابزار در بازار برای بازنویسی متن انگلیسی موجود است. اما انتخاب بهترین آنها دشوار است. مقایسه ابزارها برای یافتن یکی از آنها که محتوایی معنی‌دار تولید کند، زمان و تلاش زیادی می‌طلبد.

با ابزار بازنویسی مناسب، می‌توانید به سرعت و به راحتی اطمینان حاصل کنید که محتوای شما منحصر بفرد و اصیل است. در حالی که ممکن است بازنویسی متون در ابتدا دشوار به نظر برسد، ابزار بازنویسی به شما اطمینان می‌­دهد که مجبور نیستید به تنهایی به ارتقا و تصحیح متن بپردازید.

ما بهترین ابزارهای بازنویسی متون انگلیسی (رایگان و غیررایگان) را برای کمک به شما گرد آورده‌ ایم تا بسته به نیازتان، متناسب‌ترین را انتخاب کنید.

همه این ابزارها محتوای موجود را بازنویسی می‌کنند، چه اسناد، چه محتویات وبلاگ و چه مقالات علمی باشد. این ابزارها محتوای جدیدی تولید کرده که نه تنها کاملا معنی‌دار است، بلکه هرگز توسط هیچ موتور جستجوگری به عنوان محتوای تکراری شناسایی نخواهد شد.

1

ابزار بازنویسی متن انگلیسی چیست؟

ابزار بازنویسی paraphrasing، که به عنوان تولیدکننده محتوا، بازنویس مقاله یا بازنویس جمله نیز شناخته می‌شود، وظیفه مشخصی دارد: با حفظ معنای اصلی متن، به تولید محتوایی منحصر بفرد و غیرتکراری بپردازد.

اساسا ابزار بازنویسی، جمله، مقاله یا گزارش شما را بازنویسی کرده و به شما برای یافتن راه‌های مختلف در بیان محتوای متن و ویژه ساختن آن کمک می­‌کند.

اگر از مهارت نگارش خود مطمئن نیستید یا نمی­‌دانید چگونه با حفظ معنی ساختار محتوای خود را تغییر دهید، ابزار بازنویسی به شما کمک خواهد کرد.

ابزار paraphrasing یا بازنویسی نه تنها این قابلیت را دارد، بلکه به کسانی که نمی‌توانند به طور منتقدانه فکر کنند یا به سرعت تایپ کنند، نیز کمک می کند.

درست همانطور که از نامش پیداست، ابزار بازنویسی متن انگلیسی، اسناد را بازنویسی و متنی جدید تولید می‌کند که تغییری در معنا و مفهوم اصلی ایجاد نمی‌کند. این ابزار نوعی بازنویسنده است که از محتوای موجود برای ایجاد نسخه‌ه­ای جدید و تجدیدنظر شده استفاده می‌کند. این ابزارها طراحی شده‌­اند تا کلمات، عبارات، جملات و حتی تمام طول پاراگراف با نسخه‌­های متعدد محتوا را جایگزین کنند، بدون اینکه تغییری در معنای کلی متن ایجاد شود. متن نوشته شده توسط ابزار بازنویسی متن انگلیسی، تا حد امکان تغییرات کمی نسبت به سند اصلی ایجاد می­‌کند. این ابزار برای اطمینان از این مسئله طراحی شده است که شاهد تغییر معنای متن پس از تغییر کلمات و عبارات نباشیم.

هدف چنین نرم افزار یا ابزاری تولید نسخه های جدید از متون نوشته شده قبلی است. این متون می‌­تواند وبلاگ، مقاله یا هر مطلب متنی دیگری باشند. با استفاده از چنین ابزاری می‌توان هر متنی را خط به خط و کلمه به کلمه بازنویسی کرد. توسعه ابزارهای بازنویسی متن انگلیسی، با فناوری­‌های کاملا تخصصی انجام گرفته تا امکان بازنویسی محتوا را در نهایت نظم و تمیزی فراهم می‌کند.

2

قبل از استفاده از ابزار بازنویسی متن انگلیسی

در پایین مواردی از الزامات بازنویسی کردن ذکر شده است:

متن بازنویسی شده باید متفاوت از متن اصلی یا منحصربفرد باشد، نباید به طور کلمه به کلمه مطابق متن اصلی باشد.

  • قسمتی را که می‌خواهید بازنویسی کنید با کلمات خودتان بنویسید.
  • در زمان تغییر ساختار جملات، معنای کلمات یا متن را حفظ کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که محتوایی که نوشتید با منبع اصلی مرتبط است.

هنگام انتخاب ابزار بازنویسی متن انگلیسی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

انتخاب بهترین ابزار بازنویسی متن انگلیسی بستگی به فردی دارد که ویرایش را انجام می‌دهد. عامل اصلی تعیین‌کننده بهترین ابزار برای یک کار، نیاز خود آن کار است. هر ابزاری برای کاری خاص مانند ویرایش وبلاگ، بازنویسی جملات یا بازنویسی یک پایان نامه مناسب هستند. نحوه کار ابزار، آسان بودن یا نبودن کار با آن، رضایت بخش بودن یا نبودن نتیجه نیز از دیگر عواملی هستند که باید به آنها توجه کرد. بنابراین، اگر به دنبال ابزارهای بازنویسی هستید، در اینجا 5 نرم‌افزار از برترین‌های سال 2021 آورده شده است.

1- QuillBot: هنگامی که به دنبال ابزاری برای بازنویسی یک جمله یا پاراگراف هستید، QuillBot بهترین انتخاب است. می‌توانید تصمیم بگیرید که از نسخه رایگان یا پولی آن استفاده کنید. در حالی که نسخه رایگان هم بسیار کارایی خوبی دارد، اما برخی از ویژگی­‌های نسخه پولی باعث دقیق‌­تر شدن متن می‌­شود. از نظر قابلیت استفاده نیز، اگر بخواهید متنی را به سرعت بازنویسی کنید – چه متنی معمولی و چه علمی – این ابزار یکی از بهترین‌هاست.

3

+ مزایا

استفاده از QuillBot سریع و آسان است. دارای ویژگی “freeze word” بوده که این امکان را می‌دهد تا از بازنویسی یک کلمه خاص جلوگیری کنید و همچنین فرهنگ لغت که به شما کمک می‌­کند تا مترادف‌ها را خودتان به راحتی انتخاب کنید.

QuillBot ابزاری جهت بازنویسی پاراگراف­‌ها مبتنی بر هوش مصنوعی است که در حال حاضر چندین حالت مانند حالت استاندارد، حالت روان، حالت خلاق (creative) و creative plus، کوتاه سازی و مواردی دیگر را ارائه می‌دهد.

– معایب

این ابزار با اینکه مزایای متعددی را ارائه می دهد، اما همیشه کامل نیست، بنابراین همیشه پس از اتمام کار اشتباهات متن را بررسی کنید.

2- SpinBot: اگر به‌دنبال وب‌سایتی هستید که متنی را برای شما بازنویسی کنید، امتحان کردن SpinBot خالی از لطف نیست. این ابزار رایگان یک نسخه پرمیوم نیز دارد. در یک زمان، حداکثر 1000 کلمه را بازنویسی می کند و این کار را نسبتاً دقیق انجام می دهد. یکی از ویژگی‌های خوب SpinBot این است که محتوای متن اصلی را به خوبی حفظ می‌کند و از ساختار آن برای افزودن کلمات اضافی استفاده می‌کند که همچنان معنای متن اصلی را حفظ می‌کند. همچنین، اگر به‌دنبال ایده‌های جدید برای وبلاگ‌های قدیمی خود هستید، قطعاً مایلید ویژگی چرخش متن SpinBot را نیز امتحان کنید.

ابزار SpinBot

+ مزایا

همه ابزارهای آن رایگان است و نیازی به ثبت نام و پرداخت ندارید.

– معایب

در حالت رایگان، تبلیغات ممکن است برایتان آزاردهنده باشند، و همچنین محدودیت روزانه 10000 لغتی، مگر مایل به پرداخت هزینه نسخه پرمیوم باشید.

3- Grammarly: این وب سایت می­تواند برای بازنویسی جملات بسیار مفید باشد. اگرچه بعضی از برنامه‌های یاد شده در این لیست ممکن است با یک کلیک کل متن را بازنویسی کنند، اما Grammarly به بازنویسی یک جمله یا پاراگراف می‌پردازد. همچنین در حال حاضر یکی از بهترین برنامه های جستجوگر گرامری در اینترنت است، بنابراین می­توانید مطمئن باشید که متن نهایی شما از نظر گرامری کاملا صحیح است و با توانایی این ابزار در حفظ اصالت، متن شما حتما منحصر بفرد است.

ابزار Grammarly

+ مزایا

Grammarly به راحتی با Google Docs و Microsoft Word ادغام می‌شود و بازنویسی یک جمله را در حال کار برای شما آسان می‌کند. همچنین این برنامه یک بررسی کننده سرقت ادبی (پلاجریسم) دارد تا کمک کند مقالات منحصر بفردی را برای وبلاگ یا رسانه­های اجتماعی خود تولید کنید. بعلاوه، دارای هوش مصنوعی بوده و برای بهبود عملکرد اغلب به روزرسانی می شود.

– معایب

در حالی که در بازنویسی جملات بسیار خوب عمل می­کند، بسیاری از پیشنهادات خود را در ازای پرداخت مالی در اختیارتان می­گذارد.

4- Paraphraser.io: بعضی ها این ابزار را بهترین ابزار بازنویسی متن انگلیسی می دانند، به ویژه در میان محصلینی که به دنبال یک ابزار بازنویسی خوب و قابل اعتماد هستند. دارای 3 حالت بازنویسی بوده که عبارتند از: حالت استاندارد، حالت روان و حالت خلاق. اکثر جملاتی که بازنویسی می کند منحصر بفرد هستند و  دارای کیفیت بالایی هستند. دارای ویژگی‌هایی مانند بازنویسی مقاله، خلاصه‌نویسی و تولیدکننده استناددهی citation است که آن را به ابزاری عالی برای بازنویسی متون تبدیل می‌کند، که برای دانشجویان بسیار مفید خواهد بود. در نهایت، برای اطمینان از منحصر‌ بفرد بودن هر جمله، پاراگراف یا کل مقاله، بررسی‌کننده سرقت ادبی خاص خود را دارد.

ابزار Paraphraser.io

+ مزایا

استفاده از این برنامه بازنویسی علمی بسیار راحت و سریع است. می توانید متن را به زبان های مختلف مانند انگلیسی، فرانسوی، هلندی، اسپانیایی، آلمانی و بسیاری از زبان های دیگر ترجمه کنید. همچنین، جهت استفاده از خدمات این ابزار نیازی به ثبت نام نیست.

– معایب

برای هر بار استفاده از این ابزار و بازنویسی یک متن، با چندین CAPTCHA و تبلیغ متفاوت روبرو می شوید.

5- Content Professor: اگرچه یک ابزار بازنویسی است، اما ممکن است به عنوان یک تولیدکننده مقاله­ای جدید عمل کند. می­تواند برای بازنویسی جملات در جهت تولید محتوای با کیفیت و منحصر بفرد استفاده شود. بسیاری از مردم به دلیل سادگی و اینکه با “طرح برای همیشه رایگان” همراه است، از این ابزار لذت می برند. دانشجویانی که به تازگی در کالج شروع به تحصیل می کنند، این ابزار مبتنی بر وب را کارآمد می­دانند، به خصوص وقتی به عنوان ابزار بازنویسی علمی استفاده شود. به عنوان یک دانشجو، با نزدیک شدن به پایان مهلت پروژه تحقیقاتی، نیاز به بهترین و معتبرترین بررسی­کننده­های نگارش پایان­نامه یا مقاله را خواهید داشت. متخصصین این حوزه به شما کمک می­کنند تا مقاله‌ای منحصر بفرد را بدون نیاز به هیچ ابزار اضافی نگارش کنید.

ابزار Content Professor

+ مزایا

با چک‌کننده‌های سرقت ادبی مانند Copyscape همراه است تا مطمئن شوید که محتوای بازنویسی ‌شده شما تکراری نیست. همچنین زمانی که می خواهید متن را سئو کنید، کلمات کلیدی را به راحتی تشخیص می دهد.

– معایب

محدودیت روزانه 5000 کلمه­ای دارد، مگر اینکه برنامه پریمیوم را خریداری کنید.

بهترین ابزار بازنویسی متون

پس از بررسی عمیق و تجزیه و تحلیل حقایقی مانند دقت، ویژگی ها، کیفیت محتوا و قیمت، QuillBot به عنوان بهترین ابزار بازنویسی متن انگلیسی آنلاین توصیه می شود. این ابزار بازنویسی تقریباً همیشه محتوایی با کیفیت ارائه می­دهد و می­توانید به صورت رایگان از آن لذت ببرید. اگر تصمیم دارید نسخه پریمیوم آن را استفاده کنید، به ویژگی‌های دیگری از جمله 7 حالت مختلف نوشتن، نامحدود شدن کلمات و موارد دیگر دسترسی خواهید داشت. پرداخت ماهیانه برای این ابزار 4.95 دلار، برای هر شش ماه 24.95 دلار و برای مصرف سالانه 39.95 دلار است.

یکی دیگر از ویژگی های خوب QuillBot این است که می­توانید هر زمان که بخواهید اشتراک خود را متوقف کنید. بنابراین اگر به عنوان دانشجو فقط در دانشگاه از QuillBot استفاده می کنید با توقف اشتراک خود در تعطیلات، می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. به همین دلیل است که بررسی‌های فراوان، ابزار بازنویسی QuillBot را بهترین می‌دانند. اگر می‌خواهید قبل از هر تصمیمی، ویژگی‌های نسخه پرمیوم QuillBot را امتحان کنید، این امکان برای شما فراهم شده است. در حال حاضر QuillBot 100٪ خدمات ضمانت بازگشت پول را برای درخواست­هایی که ظرف 3 روز پس از خرید باشد، ارائه می­دهد. زمانی که چک کننده دستور زبان، سیستم استناددهی و خلاصه‌کننده را امتحان می‌کنید، نیازی به بازپرداخت ندارید.

بهترین ابزار فعلی موجود جهت بازنویسی متون و عدم سرقت ادبی.

جمع بندی

نوشتن کار آسانی نیست. انجام و تکمیل کردن آن به زمان، کار سخت و انرژی ذهنی زیادی نیاز دارد.

می توانید با سرعت و به راحتی محتوای منحصر بفرد و با کیفیتی را به کمک ابزارهای بازنویسی مناسب، منتشر کنید؛ که حتی در موتورهای جستجو رتبه بالایی را از آن خود کند.

همه ابزارهای بازنویسی متن که نام برده شد را امتحان کنید تا بهترین ابزار را برای نیازهای خود بیابید.

مشاهده بیشتر

شهربانو صادقی گورجی

شهربانو صادقی گورجی هستم. کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی. قصد دارم تجربیات ۲۰ ساله خودم رو در حوزه مهارت‌های سواد اطلاعاتی و جستجو و بازیابی منابع به دانشجویان و پژوهشگران منتقل کنم. امید است با تجهیز به مهارت‌های دانشی، زندگی بهتری برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم و جامعه دلخواهی را بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا