page contents
ترفندهای جست‌وجوی اطلاعاتمقاله‌های آموزشی

معرفی سایت‌های دانلود رایگان کتاب دانشگاهی

دسترسی به کتاب‌های دانشگاهی یکی از نیازمندی‌های دانشجویان و اساتید است. با توجه به هزینه بالای تهیه این منابع به زبان انگلیسی در این مقاله به معرفی سایت‌های دانلود رایگان کتاب دانشگاهی می‌پردازیم.

برای تهیه کتاب‌های دانشگاهی خارجی چند راه وجود دارد. روش نخست اینکه کتاب به صورت چاپی از مراکز فروش داخلی تهیه شود که معمولا کتابفروشی‌های داخل کشور از چنین غنایی برخوردار نیستند.

در طول سال نیز نمایشگاه‌های تخصصی برگزار می‌شود که در صورت تمایل می‌توان کتاب‌های مورد نیاز را تهیه کرد اما زمان انتظار برای برگزاری نمایشگاه معقول نیست.

در سطح دنیا کتابفروشی‌های مختلفی مانند آمازون وجود دارند که کتاب‌ها را به صورت نسخه الکترونیکی هم به فروش می‌رسانند. تهیه کتاب این روش برای ما تقریبا ناممکن است. چرا که ما هم محدودیت پرداخت داریم و هم تفاوت نرخ ارز هزینه یک کتاب را برای ما بسیار سنگین می‌کند.

تنها راهکاری که شاید بتوان گفت منطقی و ممکن است استفاده از وب‌سایت‌های دانلود رایگان کتاب است. برخی از این وب‌سایت‌ها به صورت قانونی متن کامل کتاب را در اختیار قرار می‌دهند و برخی دیگر خیر.

معرفی برخی از سایت‌های دانلود رایگان کتاب

در ادامه این مقاله تعدادی از این وب‌سایت‌ها را برای دانلود کتاب معرفی می‌کنیم اگر برخی از سایت‌ها باز نشدند با فیلترشکن هم امتحان کنید. چنانچه شما نیز سایت‌هایی را می‌شناسید که در این مجموعه معرفی نشده‌اند برای ما یادداشت بگذارید.

Library Genesis

libgen

Z-Library

DOAB

BookFi

bookyards

BookSee

Onlinebooks- upenn

BaeneBooks

Free bookspot

Many books

Free-Ebooks

FreeComputerBooks

FreeTechBooks

OAPEN

LibriVox

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا