page contents
بلاگجست‌وجوی منابع و اطلاعات

معرفی دیکشنری تصویری visuwords

دیکشنری تصویری visuwords یک نوع دیکشنری و مترادف نگار بصری است که کلمات را به صورت شبکه‌های مرتبط با یکدیگر نشان می‌دهد. می‌توانید با وارد کردن یک کلمه در جعبه جستجو، معنی، مثال و انواع ارتباطات آن کلمه را با سایر کلمات و مفاهیم ببینید.

Visuwords یک دیکشنری و مترادف‌یاب تصویری آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد تا کلمات را جستجو کنید و معانی و ارتباطات آن‌ها با سایر کلمات و مفاهیم را در یک رابط کاربری تصویری ببینید. این ابزار برای نویسندگان، خبرنگاران، دانش‌آموزان، معلمان و هنرمندان عالی است. Visuwords از WordNet دانشگاه پرینستون استفاده می‌کند، یک پایگاه داده منبع باز توسط دانشجویان دانشگاه و پژوهشگران زبان این دانشگاه ساخته شده است.

Visuwords به شما اجازه می‌دهد تا واژگان را به صورت تصویری به نحوی ببینید که با مراجع به منابع چاپی سنتی نمی‌توانید، مرور کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا ببینید چگونه کلمات با هم در ارتباط هستند، چه ارتباطاتی دارند و چگونه این مفاهیم گسترش پیدا می‌کنند. می‌توانید با وارد کردن کلمات در کادر جست‌وجو، آن‌ها را سرچ کنید و با لمس گره‌های مختلف، تعریف آن گروه از کلمات را ببینید و با کلیک و کشیدن گره‌های منفرد، آن‌ها را حرکت دهید تا ارتباطات را بهتر درک کنید.

آیا Visuwords  رایگان است و زبان فارسی هم دارد؟

استفاده از Visuwords کاملا رایگان است. لذا نیازی به عضویت یا ورود ندارید و فقط با یک مرورگر با اتصال به اینترنت می‌توانید از آن استفاده کنید. Visuwords از پایگاه داده WordNet دانشگاه پرینستون استفاده می‌کند که یک منبع باز است. Visuwords همچنین از تکنولوژ‌ی‌های وب مدرن برای ساخت رابط کاربری و ابزار بصری استفاده می‌کند.

دیکشنری تصویری visuwords

ابزار Visuwords چه کاربردهایی دارد؟

این سایت می‌تواند به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران به چندین روش کمک کند. برخی از این راه‌ها عبارتند از:

  • بهبود درک واژگان و ارتباطات زبانی
  • تقویت مهارت‌های خلاقیت و تولید ایده
  • فعال سازی و ادغام دانش پیشین با شبکه‌های ذهنی
  • پشتیبانی از برنامه‌ریزی و استراتژی برای حل مسئله
  • توسعه توانایی‌های قضاوت حرفه‌ای

دیکشنری تصویری visuwords می‌تواند به شما در تولید ایده‌های جدید کمک کند با اینکه شما را قادر می‌سازد که کلمات را به صورت بصری با یکدیگر ارتباط دهید. می‌توانید با استفاده از نمودارهای Visuwords، از مترادف‌ها فراتر بروید و انواع دیگری از ارتباطات را هم پیدا کنید. این کار می‌تواند به شما در گسترش مفاهیم و خلاقیت کمک کند. Visuwords همچنین می‌تواند به شما در فعال سازی و ادغام دانش پیشین خود به شبکه‌های ذهنی کمک کند.

در پژوهش هم، Visuwords می‌تواند به شما کمک کند که مفاهیم و اصطلاحات مرتبط با موضوع خود را پیدا کنید. شما می‌توانید با استفاده از Visuwords، منابع مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید که چه کلمات و ارتباطاتی در آنها وجود دارد. شما همچنین می‌توانید با استفاده از Visuwords، برای نوشتن مقالات و گزارش‌های خود، واژگان مناسب را انتخاب کنید. Visuwords می‌تواند به شما در ارائه دادن نظریه‌ها و فرضیه‌های خودتان  به صورت بصری نیز کمک کند.

منبع: https://visuwords.com/

 

مشاهده بیشتر

شهربانو صادقی گورجی

شهربانو صادقی گورجی هستم. کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی. قصد دارم تجربیات ۲۰ ساله خودم رو در حوزه مهارت‌های سواد اطلاعاتی و جستجو و بازیابی منابع به دانشجویان و پژوهشگران منتقل کنم. امید است با تجهیز به مهارت‌های دانشی، زندگی بهتری برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم و جامعه دلخواهی را بسازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا